Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Vela XL w Polsce !!! Pierwsza instalacja nowej generacji lasera thulowego o mocy 120 W.

Autor:
Leszek Piątek

Kilka tygodni temu zakończyło się drugie z cyklu szkoleń obsługi lasera Vela XL w Warszawie. Szpital Mazovia – właściciel pierwszego w Polsce lasera Vela XL – gościł doktora Gunnara Wendt-Nordahl ze Szpitala w Sindelfingen w Niemczech. W ciągu dwóch dni wykonał on wspólnie z lekarzami z Mazovii kilka pokazowych operacji enukleacji i waporyzacji prostaty.

konsultacje

Vela XL to thulowy laser nowej generacji pracujący na nieco innej długości fali niż te spotykane do tej pory na rynku. Ta NIEWIELKA zmiana długości fali spowodowała ZNACZĄCĄ różnicę w uzyskanym efekcie. Absorpcja promieniowania lasera w środowisku wodnym jest DWUKROTNIE wyższa niż w starych laserach thulowych. Wpływa to znacząco na wzrost precyzji cięcia, zwiększa efektywność lasera (mniejsza moc potrzebna do uzyskania tego samego efektu) i znacznie redukuje karbonizację tkanki. Silna karbonizacja tkanki jest jedną z zasadniczych przeszkód w precyzyjnym przeprowadzeniu zabiegu laserami thulowymi starszej generacji.

vela XL

Vela XL doskonale nadaje się do waporesekcji, waporyzacji i enukleacji prostaty, Vela XL posiada dodatkowo możliwość pracy impulsowej (opcja tzw. „Cool Cut”). Zastosowanie tej opcji podczas zabiegu zmniejsza, i to znacznie ilość energii cieplnej, zdeponowanej w tkance. Jest to szczególnie istotne przy zabiegach trwających dłużej oraz w sytuacjach, gdy zabieg przeprowadzany jest w pobliżu narządów „wrażliwych” na podwyższoną temperaturę. Podczas pracy impulsowej precyzja cięcia jest taka sama jak przy pracy ciągłej.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej:www.consultronix.pl

Autorzy
Leszek Piątek

Consultronix