Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Odmładzające ciepło – Accent Ultra

Autor:
Iwona Krędzielak-Manikowska, dr
accent

Zabieg System Accent Ultra to nowoczesne, zaawansowane rozwiązanie technologiczne izraelskiego producenta sprzętu medycznego Alma Lasers. Oprócz już znanych fal radiowych RF wykorzystuje również ultradźwięki oraz drenaż limfatyczny. Dwa rodzaje głowic pracują w częstotliwości radiowej, trzecia wykorzystuje częstotliwość ultradźwiękową. Zabieg polega na głębokim podgrzewaniu tkanek, co pobudza wytwarzanie kolagenu i elastyny, a tym samym pobudza napięcie skóry. Podwyższona temperatura pobudza rozpad i obumarcie komórek tłuszczowych, a stymulacja mikrokrążenia oraz drenaż limfatyczny przyspiesza usuwanie toksyn. Dla kogo Zabiegi z zastosowaniem Accent Ultra polecane są osobom w różnym wieku, które pragną odzyskać jędrność skóry, zniwelować zmarszczki i blizny, wymodelować kontury ciała, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i zredukować objawy cellulitu. Pacjenci w młodym wieku (25-30 lat) mogą zadbać o zachowanie dobrego wyglądu poprzez pobudzanie rewitalizacji skóry i redukcję pierwszych objawów starzenia. Pacjenci w wieku dojrzałym (35-65 lat) mogą szybko odzyskać młodszy wygląd twarzy dzięki likwidacji drugiego podbródka i tzw. chomików, poprawę jędrności i napięcia skóry (także powiek), wygładzenie zmarszczek.

Przeciwwskazania Do przeciwwskazań bezwzględnych należą ciąża i okres laktacji, nowotwory (również w przeszłości), zapalenie naczyń krwionośnych, choroby ogólnoustrojowe, rozrusznik serca lub defibrylator, widoczne podrażnienia i choroby skóry (np. łuszczyca, AZS), implanty stomatologiczne w okolicy poddanej zabiegowi, zaburzenia immunologiczne.

Przygotowanie do zabiegu Zabieg poprzedza szczegółowy wywiad lekarski. Przed i po nim wykonywane są pomiary i zdjęcia okolic ciała poddawanych zabiegom (w celu monitorowania postępów terapii). Przed zabiegiem należy oczyścić skórę i zmyć makijaż, usunąć biżuterię i metalowe ozdoby.

Opis zabiegu Zabieg zmniejszenia tkanki tłuszczowej rozpoczyna się przy użyciu głowicy emitującej ultradźwięki, która działa na błony komórkowe tkanki tłuszczowej, bez niszczenia skóry, naczyń krwionośnych, nerwów obwodowych. W efekcie tłuszcz uwalnia się w przestrzenie międzytkankowe poprzez układ limfatyczny, krwionośny i system immunologiczny. Trójglicerydy z uszkodzonych komórek tłuszczowych są stopniowo transportowane poprzez system limfatyczny i krwionośny do wątroby, gdzie ulegają ostatecznej neutralizacji. Następnie lekarz wybiera odpowiednią głowicę (w zależności od miejsc poddanych zabiegowi), która dzięki falom radiowym RF szybko nagrzewa tkanki przy jednoczesnym chłodzeniu wierzchniej warstwy skóry, co zwiększa poczucie komfortu pacjenta i chroni naskórek przed poparzeniem. Radiofrekwencja pobudza miejscowo metabolizm tkanek, poprawia ich ukrwienie i odżywienie. Z pomocą różnych rodzajów głowic można zniwelować wszelkie niedoskonałości, np. blizny czy rozstępy, napiąć cienką skórę powiek oraz jednocześnie wykonać drenaż limfatyczny. Zabieg przeprowadza się o każdej porze roku. Nie wymaga on okresu rekonwalescencji, nie daje skutków ubocznych, jest całkowicie bezbolesny. Zabieg trwa 30-90 minut w zależności od wielkości obszaru ciała poddawanego korekcie. Widoczne efekty można bez trudu zauważyć już po pierwszej sesji, ale trwałe rezultaty daje seria 4-6 zabiegów przeprowadzonych w odstępach 2-3 tygodni. Młodszym osobom, które oczekują poprawy napięcia skóry policzków i gęstości skóry twarzy zaleca się jeden zabieg w roku. Przez 3 dni po zabiegu należy pić dużo wody, unikać przegrzania (wysiłek fizyczny, gorące kąpiele, sauna, alkohol, napoje z kofeiną). Po zabiegu w obrębie twarzy makijaż należy wykonać najwcześniej po 2 godzinach.

Preparaty po zabiegu Po zabiegu wskazane są kosmetyki intensywnie regenerujące, nawilżające skórę, wzmacniające barierę wodno-lipidową oraz chroniące przed słońcem. Skuteczne są preparaty z roślinnymi komórkami macierzystymi, naskórkowym czynnikiem wzrostu i kwasem hialuronowym. Pod oczy poleca się preparaty z kwasem fitowym, koenzymem Q10, kolagenem, argireliną, które mają właściwości antyoksydacyjne, nawilżające, napinające, drenujące.

Autorzy
Iwona Krędzielak-Manikow...

Instytut Technologii Urody