Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Oleje i gazy firmy Arcad Ophta – doskonałe preparaty do zabiegów witreoretinalnych

Autor:
Olga Sarnecka

Francuska firma Arcad Ophta posiada w swojej ofercie gamę preparatów, stosowanych w zabiegach okulistycznych. Oferowa­ne produkty powstały przy współpracy z lekarzami okulistami, których doświadczenie i wiedza pomogły osiągnąć najwyższą jakość produkowanych preparatów.

Fot. 1. Jednorazowy sterylny zestaw Arciolane firmy Arcad Ophta

W ofercie firmy znajdują się między innymi oleje okulistyczne i gazy śródoperacyjne, których wygoda i łatwość stosowania niejednokrotnie zostały docenione przez lekarzy na sali opera­cyjnej. Pozwolę sobie przypomnieć Państwu czym wyróżniają się oferowane preparaty, odnosząc się do ich głównych zalet. Oleje silikonowe Arciolane firmy Arcad to preparaty, które gwa­rantują czystość i zapewniają łatwość zastosowania. Są sterylne i apirogenne, nie zawierają lateksu ani konserwantów, a dzięki procesowi frakcjonowania, który usuwa zanieczyszczenia i poli­mery o niskiej masie cząsteczkowej, osiągają najwyższy poziom czystości. Arciolane dostępne są w postaci jednorazowych zesta­wów dedykowanych dla jednego pacjenta, w dwóch wariantach opakowania: w fiolce lub w strzykawce. Olej silikonowy w fiolce służy do podaży bezpośredniej za pomocą sterylnej strzykawki. Wersja ze strzykawką fabrycznie wypełnioną preparatem prze­znaczona jest do podawania oleju za pomocą drenów podłączo­nych do aparatu. Biorąc pod uwagę fakt, że firma Arcad umożli­wia dopasowanie drenu do różnych modeli witrektomów, lekarz otrzymuje uniwersalny, wygodny i prosty w użyciu preparat, nie­zależnie od tego, na jakim aparacie pracuje. Ponadto strzykaw­ki typu „Luer Lock” wykonane ze stali nierdzewnej, gwarantują bezpieczeństwo podczas zabiegu. Cechy preparatu Arciolane za­pewniają więc równowagę oraz niezawodność jego zastosowa­nia podczas zabiegów chirurgicznych ciała szklistego i siatkówki. Arciolane 5500 zalecany do długotrwałej tamponady, natomiast Arciolane 1300 jest łatwiejszy do wstrzyknięcia i usunięcia.

Gazy śródoperacyjne Arceole cenione są przede wszystkim za szybkość i łatwość zastosowania na sali operacyjnej. Sterylny zestaw zawiera wszystkie niezbędne akcesoria: przetestowany filtr 0.22 mikrona, strzykawkę oraz igłę. Zestaw przeznaczony jest dla jednego pacjenta, zapewniając tym samym sterylność podczas operacji i podnosząc komfort pracy chirurga. Przygo­towanie gazu do podaży jest proste i szybkie – trwa niespełna minutę i nie wymaga pomocy drugiej osoby, co znacznie ułatwia przeprowadzenie zabiegu. Producent proponuje również gazy w wersji MULTIDOSE, w której znajdują się trzy zestawy do po­daży, co pozwala na wygodne użycie jednego pojemnika pod­czas trzech zabiegów bez strat produktu, obniżając tym samym koszty operacji. Warto również dodać, że produkt jest łatwy do przechowywania i w 100% bezpieczny dla pacjenta. Gazy śród­operacyjne Arceole (SF6, C2F6, C3F8) stosuje się między innymi w przypadku oderwania siatkówki (bez proliferacji –czysty gaz), retinopatii cukrzycowej, przedarcia siatkówki, otworze w plamce czy mechanicznym uszkodzeniu oka.

Gazy i oleje okulistyczne firmy Arcad doskonale spełniają swoją rolę podczas zabiegów witreoretinalnych, zarówno ułatwiając pracę chirurgom, jak i dając gwarancję bezpieczeństwa pacjen­tom. Są to niezastąpione produkty dla lekarzy ceniących sobie najwyższą jakość, wygodę, czas oraz dobro pacjenta.

Fot. 2. Jednorazowy sterylny zestaw Arceole firmy Arcad Ophta
Autorzy
Olga Sarnecka