Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Szczegółowa analiza z Trichoscale

Autor:
Ewa Rzegocka

Firma FotoFinder wprowadziła na rynek najnowsze oprogra­mowanie Trichoscale stworzone i przeznaczone do skutecznej analizy włosów. Zastosowano liczne nowe funkcje podnoszące poziom precyzji w ocenie włosa, które w znaczący sposób od­różniają go od programów obecnie dostępnych na rynku.

Program Trichoscale umożliwia nam pracę w dwóch trybach tradycyjnego Trichogramu oraz Instant Count Mode. Można tworzyć trichogramy lub obliczać stosunek włosów w fazach anagen-telogen. Ponadto, dzięki metodzie natychmiastowego liczenia włosów (Instant Count Mode) od razu można określić ich gęstość.

Poprzez geometryczną optymalizację mierzonej powierzchni, minimalizowane jest ryzyko błędnego rozpoznania krawędzi włosów. Obszar poddawany analizie jest ponad 60% większy niż w innych programach. W ten sposób analizą zostanie ob­jęta większa ilość włosów, co przyczynia się także do dokład­niejszego przebiegu badania. Program daje nam możliwość powiększania obrazu, a także posiada funkcję manualnej korekty. Umożliwia to poprawę i optymalizację wyników badania poprzez dobieranie ilości włosów objętych analizą.

Z programem Trichoscale włos Ci z głowy nie spadnie!

Fot. 1. Program Trichoscale
Autorzy
Ewa Rzegocka

Consultronix S.A.