Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Digital Diagnost VM – Mistrz w badaniach rentgenowskich

Autor:
Aleksander Pękalski

Digital Diagnost to cyfrowy zestaw firmy Philips do podstawowej diagnostyki rentgenowskiej wyposażony w najnowszy płaski detektor cyfrowy PIXIUM 4600 o formacie 43×43 cm. Składa się z warstwy amorficznego krzemu i scyntylatora z jodku cezu, co zapewnia doskonałą jakość obrazu nawet przy niskiej dawce promieniowania, natomiast duży rozmiar panela zapewnia znaczną elastyczność doboru projekcji, nawet w przypadku pacjentów o większej masie ciała.

Digital Diagnost VM w wersji jednopanelowej, Philips

Dostępny jest w dwóch podstawowych wersjach:jednopanelowej – panel cyfrowy umieszczony jest w stojaku płucnymdwupanelowej – panel cyfrowy umieszczony jest w stojaku płucnym oraz stole kostnym.

System Digital Diagnost VM umożliwia łatwe wprowadzenie do placówki medycznej technologii cyfrowej, nie wymagającej stosowania błon RTG. Ten niedrogi, jednopanelowy system RTG można bezproblemowo zintegrować z istniejącą siecią szpitala. Digital Diagnost VM to bardzo wszechstronne rozwiązanie, przeznaczone dla placówek o średniej lub dużej liczbie badanych pacjentów. W jego skład wchodzi ruchoma wielozadaniowa ścianka z wbudowanym detektorem oraz stół z zawieszeniem jednostronnym. Po ustawieniu detektora przy końcu stołu system staje się cyfrowym aparatem do badań klatki piersiowej. Poprzez jedno przyciśnięcie przycisku możemy przełączyć położenie detektora z badań klatki piersiowej do badań na stole. Ustawienie go w pozycji pionowej wzdłuż stołu umożliwia łatwe uzyskanie projekcji bocznych. Aparat zaprojektowany jest do wykonania ekspozycji zarówno na stole RTG jak poza obszarami stołu dla pacjentów na łóżkach, wózkach szpitalnych i tzw. urazowych.

Konfiguracja standardowa:- nowoczesny generator Optimus,- ruchoma wielozadaniowa ścianka z obrotowym ramieniem C i wbudowanym detektorem cyfrowym,- podwieszenie sufitowe z zespołem lampy RTG, uchwytem regulacyjnym i kolimatorem,- stół z zawieszeniem jednostronnym i regulacją wysokości lub wózek jezdny,- stanowisko robocze Eleva z monitorem z ekranem dotykowym,

Stanowisko robocze Eleva z ekranem dotykowym, Philips

– specjalistyczne oprogramowanie do przetwarzania obrazów UNIQUE,- funkcja tracking – system automatycznego nadążania lampy RTG za ruchem detektora cyfrowego.

Aparat Digital Diagnost VM łączy wszystkie zalety cyfrowego aparatu radiograficznego:- bardzo wysoka jakość obrazu z powodu zaawansowanego technologicznie detektora i oprogramowania zoptymalizowanego do przetwarzania obrazu,- znacznie wyższa wydajność, natychmiastowe wyświetlanie obrazu na monitorze bez oczekiwania na przetwarzanie filmu,- zmniejszenie liczby powtarzanych ekspozycji z powodu wykluczenia prześwietlonych i niedoświetlonych obrazów,- możliwości sieciowe: RIS/HIS/PACS, architektura systemu jest otwarta dla przyszłej rozbudowy.

Systemy Digital Diagnost projektowane są przez zespół inżynierów przy ścisłej współpracy z technikami rentgenowskimi, tak aby logicznie zestawiona, wyrafinowana technologia efektywnie spełniała swoją funkcję. Jest to inwestycja przyszłościowa, spełniająca wszystkie wymagania dzisiejszych szpitalnych i prywatnych gabinetów lekarskich, która sprawdziła się już w Polsce oraz na całym świecie.

Autorzy
Aleksander Pękalski